חתונת חורף 2019 -כל הפרטים הרלוונטיים לתכנון וביצוע נכון.

חתונת חורף 2019 -כל הפרטים הרלוונטיים לתכנון וביצוע נכון.

חתונת החלומות שלכם כרוכה בהמון פרטים קטנים אשר מצטברים למכלול 1 ובתוכו העלות הכלכלית.

עיצוב, פרחים, אטרקציות ( מגנטים /פולרואיד/סטודיו נייד ) ביגוד ,צילום סטילס / וידאו ,מסיבת רווקים /רווקות ועוד. בסופו של דבר אתם יכולים למצוא את עצמכם במצב של חריגה קיצונית מהתכנון המקורי ולהתעלם מהעובדה שחתונה היא נקודת הפתיחה שלכם לחיים משותפים, והדבר האחרון שתרצו הוא להתחיל אותם עם מחויבות כלכליות מיותרות, והגישה האישית שלנו לעניין -אל תצפו לצאת עם שיט לבהאמאס ,תצפו לכסות את ההוצאות -כל היתר הוא בונוס.

מחשבה ותכנון מראש יוכל להגדיר עבורכם תקציב ואפילו לחסוך עלויות. חיסכון בעלויות לא מחייב שתצטרכו לרדת באיכות קבלת ההחלטות שלכם לגבי האירוע אלא בחירות נכונות, תכנון מראש ויציאה מקיבעון מחשבתי יגרום לכם להפיק את החתונה שחלמתם עליה בלי צורך לקחת הלוואות או להיגרר להוצאות מיותרות .

המפתח -תקציב !

אז אם עד היום לא התמודדתם עם בניית תקציב משותף יחד, כאן ישנה הזדמנות להתחיל את החיים המשותפים יחד בתכנון נכון של בניית תקציב שכנראה ישמש אתכם בצורה פנטסטית גם בעתיד.

שלב א’.

איך יודעים מה הסכום אותו נרצה ונוכל להוציא על החתונה מבלי שנזדקק להתמודד עם תשלומים יום למחרת ?

אז כדי לבנות תקציב השלב הראשון הוא בזאת שתבנו רשימה משוערת של מספר האורחים שתרצו להזמין ,תכפילו את המספר שלהערכתכם כל אורח ישים לכם במעטפה ומשם תקבלו את הסכום שיחזור אליכם מהאורחים ,סכום זה הוא נקודת הבסיס שאתו תוכלו להבין מה תרצו לעשות ברמת ההשקעה מעבר לתשלום עבור מיקום האירוע שבחרתם ולעיתים מחיר המנה כולל חבילת צילום מוסיקה ועוד …(בד”כ חשוב להוריד 15% ממספר המוזמנים כיוון שיש סבירות מסוימת שלא תהיה נוכחות מלאה -הפתעות תמיד מתקבלות בברכה .)

טיפ 1.קובץ אקסל מסודר בכדי לעקוב אחר התקציב ייתן לכם את האפשרות להיות עם אצבע על הדופק, ולהיות בטוחים שאתם לא חורגים מהתקציב, או מוסיפים עליו הוצאות מיותרות. (לא יודעים להקים קובץ אקסל? מצוין, מגוון טבלאות ברשת מוכנות לשימושכם האישי.)

לא מתחברים לטבלאות ?

טיפ 2. הוצאות לא צפויות קיימות תמיד–רשימה מסודרת וידועה תסייע לכם לשמור על הוצאות מינימליות ולא להגזים בהוצאות.

ספק שאתם לא מכירים .

מעצבת, מאפר, דיג’יי, צלם, צלם פולרואיד , אם אתם לא מכירים אותם או לא שמעתם עליהם לא אומר שאין כאלו איכותיים אפילו אם הם בתחילת דרכם. בדרך כלל הם ישמחו לתת לכם מחיר יותר נמוך מאשר ספקים מוכרים ויציעו לכם הנחות. זה לא אומר אגב שהם יעשו עבודה פחות טובה – ההפך ,קיימת סבירות שהם מאוד ישתדלו להוציא אתכם מרוצים, ויעשו עבודה מצוינת.

איפה מוצאים אותם ?? פייסבוק ,אינסטגרם ,פינטרסט.

טיפ 3: קודם כל תיק עבודות !!! . לכל ספק אמור להיות תיק כזה, ותיק / צעיר.

לדעת לוותר.

חשוב לזכור שכדי לעמוד בתקציב שהגדרתם יכול להיות שיהיה צורך לוותר לאורך הדרך. יהיה נכון לקבוע מראש מה הם הדברים עליהם לא תרצו להתפשר בכלל ובאילו כן.

 

חתימות.

שימו לב לפרטים הקטנים ומה מציעים לכם בחוזים שעליהם אתם אמורים לחתום.

סגרתם אולם ? מה מחיר המנה כולל. הוא יכלול גם את מחיר התאורה ההגברה ואת השכר של הצוות ? לפעמים גובים סכום נוסף על כל אלה, מה שמייקר מאוד את המחיר הסופי של המנה. מקומות רבים מאלצים זוגות להשתמש במעצב הבית, צלם, די ג”י ,צלם מגנטים וכו’ שגם דורש סכום מסוים – חשוב לשים לב.

טיפ 4 לפני סגירה : לשאול את כל השאלות, לוודא אם יש חבילות מסוימות שיוזילו לכם את העלות ועם אילו ספקים הם עובדים או יותר נכון מכריחים אתכם לעבוד. התייעצות עם חברים נשואים או מכרים מהתחום לפני שאתם סוגרים עסקה זו לא בושה. אין חכם כבעל ניסיון וחבל שתגלו מאוחר יותר שדילגתם על דברים שיכלו להוזיל לכם משמעותית את החתונה.

אחד הדברים שהכי מטרידים את מנוחתן של הכלות זה נושא העיצוב. נגלה לכן סוד – כאתר שרואה מאות חתונות בחודש כמובן שיש קסם מיוחד בחתונות מעוצבות עם דגש על הפרטים הקטנים, סידורי שולחן תואמים וכו’, אבל גם חתונות עם עיצוב מינימליסטי יכולות להיות לא פחות מרגשות. כדי באמת להכניס את העיצוב בצורה נכונה לתקציב שלכם, חשוב שקודם כל תכירו את התחום.

טיפ 5: הבדל המחירים נובע מסוג הפרח ומהעונה לכן היו מדויקים בבחירת עיצוב החתונה שלכם – החל ממרכז השולחן ועד לחופה. קבעו פגישות עם מעצבים שכבר עשו דברים דומים לסגנון שאתם אוהבים והגיעו מוכנים וגמישים לפגישת העיצוב. בחירה בענפים ירוקים כמו עלי זית או איקליפטוס שהם משמעותית זולים יותר מפרחים או מענפים ירוקים אחרים, אבל נותנים אפקט רענן יכולים להיות החלטה נבונה.

טיפ מרכזי : עקבו אחר הספקים והאתרים שאתם אוהבים ברשתות החברתיות .

 

 

לבירור זמינות לאירוע שלכם – צרו קשר
דילוג לתוכן