חוקרים מצאו את גיל החתונה האידיאלי ?! (קרדיט :YNET,לורי שטטמאור )

האם עלינו להתחתן בגיל צעיר כמו הורינו או שמוטב שנמתין, נבשיל עם עצמנו ונחכה עם החתונה לגיל מאוחר יותר? חוקרים טוענים שהם עלו על התשובה, ומשייכים אותה לחוק ה-37% .

כולנו שמענו על זוגות צעירים שנישאו כבר בגיל 18 ושרדו יחד חיים שלמים, בזמן שזוגות שהתחתנו בגיל מבוגר יותר, למשל באמצע שנות ה-30 לחייהם, התגרשו תוך שנה בלבד מיום החתונה. האם זה אומר שעלינו להינשא בגיל 18? לא בהכרח.

בשלות לנישואים עדיין מצריכה כישורים כמו יכולת לאהוב ולהיות נאהבים, יכולת לתקשר עם בן הזוג וחוסר פחד מאינטימיות.

 

אבל מה אם נגיד לכם שחוקרים בכל זאת מתיימרים לדעת את גיל החתונה האידיאלי?

לפי העיתונאי בריאן כריסטיאן והחוקר הקוגניטיבי טום גריפיס, שכתבו יחד את “Algorithms to Live By: The Computer Science of Human Decisions”, ישנו כלל ברזל שיכול לעזור לנו לחסוך הרבה מאוד זמן ועצבים במסע החיפושים המפרך הזה אחר “האחד” או “האחת” שלנו, והכלל הזה נקרא: חוק ה-37%.

חוק ה-37% טוען שאם עליכם לקחת בחשבון מגוון של אופציות בזמן מוגבל – למשל מציאת מועמד למשרה מסוימת, בחירת דירה או בחירת בן זוג – הזמן הטוב ביותר לקבלת ההחלטה שלכם הוא אחרי שבחנתם 37% מכלל האופציות הנתונות. לפי החוקרים, נקודת הציון של ה-37% אומרת שבזמן זה השגתם את מרבית המידע שאתם צריכים, אבל גם לא שרפתם זמן על אופציות מרובות שאינן הכרחיות.

כבר בשנות ה-60 הגו מספר מתמטיקאים את מה שכונה אז: “בעיית המזכירה”. לפי אותו תרחיש היפותטי, בוס יכול לבחון מועמדים לתפקיד המזכירות רק פעם אחת. כלומר, אם הוא לא מקבל מישהי לעבודה, הוא לא יוכל לחזור אחורה ולהתחרט על כך, מאחר שרוב הסיכויים הם שאותה מועמדת כבר המשיכה הלאה לעבר המשרה הבאה. מכאן שאם אתה מראיין רק שלושה מועמדים, מסבירים הכותבים, ההימור הטוב ביותר שלך נשען על רמת החוזק של המועמד השני.

כך, אם הוא מוצלח יותר מהמועמד הראשון, אתה תעסיק אותו. אבל אם הוא פחות טוב, אתה תחכה לבחון את המועמד השלישי כדי לבצע את ההחלטה. על כן, אם אתם מחפשים אהבה בין הגילאים 18-40, הזמן האופטימאלי שמאפשר לקחת בחשבון את כל ההשלכות הוא ביום ההולדת ה-26, כלומר 37% אל תוך טווח הגילאים שבין 18 ל-40.

החוקרים טוענים שלפני גיל 26 אתם עלולים לפספס מועמדים טובים, ואחרי כן האופציות הטובות עלולות להצטמצם בצורה משמעותית, למשל אם אותם פוטנציאלים כבר ימצאו זוגיות חלופית או יעזבו את הארץ.

מחקר עבר שנערך ביולי 2015 באוניברסיטת יוטה על ידי הסוציולוג ניקולס וולפינגר, לא היה רחוק מהקביעה של כריסטיאן וגריפיס, ומצא שגיל הנשואים המומלץ ביותר שיקטין את סיכוייכם להתגרש הוא בין 28 ל-32 שנים.

אבל הממצא המעניין באמת במחקר העבר של וולפינגר, הוא שאחרי גיל 32 סיכויי הפרידה והגירושים עולים מדי שנה בלא פחות מחמישה אחוזים. חוק ה-37% למעשה אומר לנו שגיל 26 הוא הגיל שבו החלטות הדייטינג שלנו הן הכי משמעותיות, גיל שבו אפשר להפסיק לחפש ולהתחיל להתקדם לעבר העתיד שלנו.

לבירור זמינות לאירוע שלכם – צרו קשר
דילוג לתוכן